Kúpte si hru TES Skyrim!

Skyrim v predaji

GAMERSHOP.SK - Najlacnejšie PC hry...

Porovnanie Oblivionu a Skyrimu Tlačiť E-mail
Užívateľské hodnotenie: / 1
SlabéDobré 
Napísal Dandy   
Pondelok, 05 December 2011 12:41

Keďže Skyrim je nasledovník Oblivionu z úspešnej série The Elder Scrolls, rozhodli sme sa priniesť vám porovnanie oboch hier a toho, čo sa podarilo v Skyrime oproti Oblivionu vylepšiť, opraviť a čo nie.

 

 

 

Boj

 

V Oblivione sa môžete napríklad po potkanovi zahnať s vašou sekerou aj trinásť krát no netrafíte ho , bez toho , aby vaša zručnosť v jednoručných zbraniach nebola dostatočne vysoká. V Skyrime je to chvalabohu vyriešené.  V Skyrime máme talentové stromy s ktorými sa môžeme napríklad naučiť odseknutie súperovej hlavy pomocou ťažkého útoku. Keď si vylepšíte svoje kladivo, môžete s ním zničiť súperov štít  a pomocou “dual-wield“ mečov môžete svojich nepriateľov krájať na kúsky. 
Verdikt: OPRAVENÉ

 

Animácie

Hneď zo začiatku : Skyrim má jednu z najlepších animácií cválajúceho koňa akú som kedy v hre videl.  Ľudia však stále nie sú spokojní.  Cyrodiilské podivné tváre ma stále prenasledujú v nočných morách. Viete ale však prečo ? Ich spodná časť sa hýbe ale ta horná nie ! Oči a obočie sa ani nepohne !
Verdikt : NEOPRAVENÉ

 

Dabing

Je ťažké byt ženou v Skyrime. Viete odkiaľ  to viem ?  Pretože mi to pani vo Whiterune povedala asi 800 krát. Hovorí to zakaždým keď idem okolo nej. Na ďalší deň som stretol Elfa, ktorého prízvuk mi silne pripomínal nejakého anglického manažéra. V skutočnosti to nie je len o tomto Elfovi.  Napríklad Nordický “Jarl“ vo Whiterune má prízvuk ako Škandinávčan , no jeho deti majú čistý Kalifornský prízvuk.
Verdikt: NEOPRAVENÉ

 

Systém schopností

 


Učiť sa praxou....

Bolo absurdné skákať na mieste 20 minút len preto , aby ste zvýšili svoje  schopnosti v Akrobacii. Potom tu bol zmätok  medzi hlavnými a vedľajšími schopnosťami. Takto to bolo v Oblivione. To je našťastie za nami.  V Skyrime sa doslova “učí praxou“ .  Taktiež je to aj s “perkami“.
Verdikt: OPRAVENÉ

 

NPC

Nemôžeme zabudnúť na to , že Skyrim je ihrisko pre vás . Nemôžeme ale taktiež zabudnúť na “bábky“ ktoré v ňom žijú. Prečo idú spať úplne oblečení? Prečo zabudnú na konverzáciu, ktorú ste mali pred dvoma sekundami? V tomto svete skutočne nie je nikto kto cíti, reaguje alebo rozmýšľa normálne.
Verdikt: NEOPRAVENÉ

 

Chyby

Pre mňa sú tieto “chyby“ nevyhnutnou súčasťou TES série. Najzábavnejšie “chyby“ v Skyrime sú : tajomné lietajúco-rotujúce NPC, kradnutie pomocou nádob, obri so silou 12 000 mužov a lietajúce mamuty. Prosím Betsheda, nikdy neopravte tieto chyby :)
Verdikt : NEORPAVENÉ ( a som rád)

 

Hľadanie cesty


... ako sa mám okolo tohto dostať ??

Takže máte úlohu na druhom konci mapy. Šípka na kompase vám povie , že to je niekde na severe. Ale medzi vami a vaším cieľom sú močiare, vodopády a niekoľko hôr. Koľkokrát ste sa našli uviaznutý na okraji útesu  a pohľad dole vám priniesol závrate?
Existuje riešenie, ako napríklad “Clairvoyance spell“ a užitočné ukazovatele, ktoré sú rozmiestnené  po všetkých hlavných cestách a križovatkách. Ale to nestačí. 
Verdikt : NEOPRAVENÉ

 

"Interface" menu

"Interface" v Oblivione malo fantazijný nádych, bolo štýlové ale strašne neprehľadné a nepraktické. Zato Skyrim má nielen štýlový , ale aj moderný , väčšinou bielo-čierny a veľmi elegantný Interface menu. Človek sa v ňom rýchlo zorientuje. Môžete si tu pozerať svoje úlohy, štatistiky a kúzla. Veľa hier by si od tohto mohlo zobrať príklad. V skratke,  je to perfektné.
Verdikt : OPRAVENÉ

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť